Голова Грабовецької ОТГ взяв участь у зустрічі Посла ЄС в Україні Хюґа Мінґареллі з представниками об’єднаних територіальних громад Львівщини
29 березня 2017 року у Центрі розвитку місцевого самоврядування у Львівській області відбулася зустріч голів об’єднаних територіальних громад Львівщини із паном Послом ЄС, Головою Представництва ЄС в Україні Хюґом Мінґареллі та паном Юргісом Вілчінскасом, керівником відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні.
Андрій Бринь, директор Центру розвитку місцевого самоврядування, подякував поважним гостям за підтримку, яку сьогодні Європейський Союз приділяє Україні у реформі місцевого самоврядування. За словами Андрія Бриня разом із початком програми U-LEAD та запуску Центрів розвитку місцевого самоврядування у 24 областях України існує реальна можливість впровадження європейських стандартів місцевого самоврядування в Україні та нових підходів до регіонального розвитку.
Під час зустрічі учасники розглядали проблеми з питань реформи децентралізації в Україні та способи їх вирішення. Зокрема голови громад зазначили, що за два роки вдалося досягти чималих успіхів у розвитку місцевого самоврядування. Крім того почав змінюватися світогляд жителів сіл та міст, адже тепер уся відповідальність за ту чи іншу зміну в громаді лежить саме на них, що стимулює до знаходження різних способів розвитку власних громад самими ж громадянами. На бюджетні надходження, які тепер знаходяться у місцевому розпорядженні, вдалося відбудувати та реставрувати чимало шкіл та дитячих садочків, а також спланувати подальший план розвитку у громадах. Зокрема Богдан Барабаш, голова Грабовецької ОТГ, зазначив, що реформа децентралізації «стане стержнем економічного розвитку в Україні». Оксана Романів, заступник голови Гніздичіввської ОТГ відзначила той факт, що відкриття музичної школи стало реальністю лише після об’єднання, як і відремонтовані дороги, освітлення та залучені інвестиції. Власне саме написання інвестиційного паспорту в Гніздичівській громаді дозволило практично одразу запустити два нові підприємства в громаді.
У той же час Марія Дискант, голова Заболотцівської громади повідомила, що немає чіткого бачення зараз в громадах стосовно освітньої та медичної реформи, адже «самі Міністерства не мають конкретного плану змін, а через низький рівень зарплат немає можливостей залучати молодих та кваліфікованих спеціалістів з міст». Богдан Барабаш додав, що «сьогодні оминається питання розвитку аграрного сектору, а це б могло дати змогу виробляти ще більше екологічно-чистої продукції в Україні та імпортувати її до країн ЄС». Також голова звернув увагу Посла ЄС в Україні на проблему пов’язану із колишнім військовим аеродромом на території Грабовецької ОТГ. Місцеве населення неодноразово зверталося до Міністерства Оборони України про передачу цієї території аеродрому у власність громади, на місці якої планують побудувати індустріальний парк, а це б дало можливість для розвитку не лише Грабовецькій ОТГ, а й цілому Львівському регіону. З іншої сторони Богдан Юзвяк, голова Новокалинівської громади, нагадав усім присутнім про необхідність законодавчого врегулювання цілого ряду питань пов’язаних із реформою децентралізації, зокрема обіцяної передачі земель поза межами населених пунктів проте в межах громади на її баланс, внесення поправок у закон про службу в органах місцевого самоврядування та інших важливих питань з якими зіштовхуються громади одразу після свого об’єднання.
Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, Хюґ Мінґареллі прийняв до уваги висловлені прохання та запевнив учасників зустрічі, що на досвіді у європейських країнах децентралізація є хоч і болючим процесом, проте веде до позитивних змін як свідомості громадян, так і до економічного розвитку країн