У школі села Довголука відбулося дійство «Ішла світом коляда»

Дата: 14.02.2019 11:05

…Ой ішла колядка вулицями в місті
У стрічках сріблястих, в світлому намисті
Іскорки веселі на сніг розсипала,
"Божий син родився" - усіх сповіщала...

Зимові  свята завершилися. Віддзвеніли дзвоники, пройшли барвисті вертепи, принесла благословення Йорданська вода... Згадуючи минуле, шануючи старовинне, на завершення циклу зимових свят 13 лютого 2019 року у Довголуцькій СЗОШ І-ІІ ступенів Грабовецької ОТГ відбулося дійство «Ішла світом коляда».

Разом згадали історію народження Спасителя, колядували, щедрували, віншували, щоб новонароджене Дитятко Боже  благословило усіх нас. Дідух, різдвяна свічка та святвечірні страви на столі додали дійству святковості, урочистості та водночас і затишку родинного свята.

Потішили розмаїттям колядок, щедрівок, новорічно-різдвяних віншувань учні 1 – 4  класів.

Учні 5 – 6 класів прославляли Христа у різдвяних віншівках а хлопці-посівальники засівали зерном, бажаючи присутнім щастя, кращої долі, обдаровуючи добром.   Прозвучали  колядки «Хай Ісус, мале дитя» , «Добрий вечір, тобі», «Во Вифлиємі новина», «Бог предвічний» та інші.

Окрасою свята стало театралізоване дійство «Свят-вечір в українській хаті», учасниками якого були учні 7 – 9  класів. Вони відтворили усі звичаї і традиції святкування народження Христа  українцями. Заслуговує уваги вертеп у виконання учнів. Тут були Пастушки, Ангел, цар Ірод, а також Антипко, Смерть, Жид та Сура. Під час свята школярі усвідомили, що Різдво Христове – це свято миру, добра, злагоди.