Пошук

міжнародний день миротворців

Дата: 29.05.2022 11:00
Кількість переглядів: 3590

Фото без опису

День миротворців – 29 травня

Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй був проголошений рішенням Генеральної асамблеї ООН від 11 грудня 2002 року. Саме того дня в 1948 році Рада безпеки ООН заснувала першу місію з підтримання миру. Відтоді було проведено понад 70 миротворчих операцій. За ці роки під прапором ООН пройшли службу понад 1 млн миротворців.

Географія активних операцій переважно охоплює африканський континент та Близький Схід.

 

Миротворчі операції Організації Об'єднаних Націй не обмежуються перевіркою дотримання режиму припинення вогню, а фактично вирішують завдання відбудови країн, які опинилися на межі краху, часто після тривалих, протягом десятиліть, конфліктів. Учасники миротворчої місії та їх цивільні колеги сприяють організації та проведенню виборів, реформуванню поліції і судової системи, займаються заохоченням і захистом прав людини, стверджують принципи рівності чоловіків і жінок, організовують добровільне роззброєння колишніх комбатантів, проводять розмінування територій, підтримують заходи з повернення біженців і переміщених осіб в їх рідні місця.

У Міжнародний день миротворців ООН вся світова спільнота вітає роботу миротворців, які несуть службу по всьому світу, віддає шану їх самопожертві та самовідданості, внеску в діяльності ООН в різних країнах для полегшення страждань та примирення ворогуючих сторін, а також вшановує пам'ять загиблих. 

У цей день в Центральних установах ООН  Генеральний секретар проводить церемонію покладання вінків у пам'ять миротворців, загиблих при виконанні обов'язків під прапором ООН. Крім того, в цей день відбувається церемонія посмертного нагородження медаллю Дага Хаммаршельда миротворців, загиблих у попередньому році при виконанні службових обов'язків.

Українські миротворці входять до міжнародних місій з 1992 року. Участь ЗС України в Міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки має ключове значення для нашої держави, її розглядають як засіб зміцнення національної безпеки через створення стабільного зовнішньополітичного середовища, водночас вона є вагомим внеском України у зміцнення системи глобальної безпеки у світі.

ТОП-5 цікавих фактів про миротворців

  • Найбільше миротворча Місія ООН була у Дарфурі (Судан) та налічувала 26 612 миротворців, у партнерстві з Африканським Союзом.
  • Жінки в Місіях ООН становлять – 30 % невійськових миротворців, 10 % поліцейських та 3 % військових миротворців.
  • У 1988 році «блакитні шоломи» ООН отримали Нобелівську премію за забезпечення миру у світі.
  • Військові, які беруть участь у миротворчих операціях ООН, продовжують носити військову форму тієї країни, з якої вони родом.
  • Аби їх упізнавали солдати протиборчих сторін, миротворці носять яскраві блакитні шоломи або берети із символікою ООН.

« повернутися до розділу «НОВИНИ»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь