Виплата тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу відповідно до Постанови кабінету мініст

Дата: 02.04.2024 10:00

Виплата тимчасової допомоги на дітей,

щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування

та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю

або дитячий будинок сімейного типу

відповідно до Постанови кабінету міністрів

від 22 березня 2024 р. № 331

Право на призначення тимчасової допомоги

Право на призначення тимчасової допомоги має особа, до сім’ї якої тимчасово влаштовано дитину (дітей), щодо якої (яких) встановлено факт відсутності батьківського піклування.

Призначення тимчасової допомоги

Тимчасова допомога призначається на підставі наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини, щодо якої встановлено факт відсутності батьківського піклування, на строк тимчасового влаштування дитини, зазначений у такому наказі, у разі:

- смерті або загибелі батьків або одного з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обов’язків;

- невиконання батьками своїх обов’язків з причин перебування батьків або одного з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обов’язків, на територіях, які з 24 лютого 2022 р. перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)/тимчасово окупованій території відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) 2 бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції;

- перебування батьків або одного з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обов’язків, у розшуку як зниклих безвісти за особливих обставин або визнання такими, що зникли безвісти за особливих обставин (відсутності свідоцтва про смерть батьків дитини); якщо батьки або один з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обов’язків, є військовополоненими (перебувають у полоні держави агресора);

- позбавлення батьків або одного з батьків у разі, коли інший з батьків не виконує своїх обов’язків, особистої свободи (затримання, взяття у заручники) органами влади держави-агресора (її окупаційних адміністрацій та збройних формувань);

- тимчасового влаштування дитини, щодо якої  встановлено факт відсутності батьківського піклування, у прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу.

Розмір  виплати тимчасової допомоги

Розмір тимчасової допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, для дітей з інвалідністю — 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку

Тимчасова допомога призначається на кожну дитину. Розмір тимчасової допомоги автоматично перераховується з дня досягнення дитиною відповідного віку без звернення особи, до якої влаштовано дитину, до органу соціального захисту населення.

Перелік документів для виплати тимчасової допомоги

Орган соціального захисту населення призначає тимчасову допомогу за заявою особи, до якої тимчасово влаштована дитина (далі —заявник), за формою згідно з додатком, до якої додаються:

• копія свідоцтва про народження дитини (за наявності) (у разі, коли

відомості про народження відсутні в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян);

• копія наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування

дитини;

• медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років,

виданий в установленому МОЗ порядку (у разі тимчасового влаштування дитини з інвалідністю).

Діти віком від 14 до 18 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, мають право звертатися за призначенням та продовженням допомоги особисто у разі, коли вони мають задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) інше, ніж в особи, до якої її тимчасово влаштовано.

За додатковою інформацією звертайтесь в Службу у справах дітей Грабовецько-Дулібівської сільської ради Стрийського району, Львівської області за адресою : вул. Лопатинського, 121, с. Грабовець Стрийського району, Львівської області.