Пошук

Про грані великого таланту Тараса Шевченка дізнавалися учні Довголуцької школи під час інтегрованого уроку

Дата: 07.05.2018 15:09
Кількість переглядів: 1288

Фото без опису

      «Дві грані великого таланту. Тарас Шевченко – поет та художник» -таку тему обрали  педагоги  Довголуцькій СЗОШ І-ІІ ступенів для  інтегрованого уроку, який провели 4 травня в рамках засідання методичного об’єднання  вчителів художньо–естетичного  циклу.     

     Метою уроку було: простежити як в особі Тараса Шевченка співіснували два творчі світи: поетичний і малярський, ознайомити учнів із мистецькою спадщиною великого Кобзаря, зокрема як художника-портретиста, з картинами, що експонують-ся в Національному музеї Львова; довести, що і Шевченко-поет, і Шевченко - художник – обстоювач правди, виразник найглибших людських почуттів, народних мук і прагнень, будитель сонних душ, «володар в царстві духа».  

Фото без опису

     Урок проходив під гаслом: «…У рухах пензля і пера нескорена душа палахко-тить…». Учасники семінару побачили  інсценізацію уривку із  твору «Тарасові шляхи» Оксани Іваненко, яку підготували  учні 7-го класу Арсен Кліщун та Софія Юник. У виконанні учнів 5-го класу прозвучали пісні на слова Тараса Шевченка.

     На екрані спливали фрагменти дитинства, юності поета, його навчання в Академії мистецтв. Використано відеоролик  Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові із записом виставки унікальних творів  українського генія.

      Всі мали можливість поглибити знання про живописну спадщину, про місце порт-ретної галереї у спадщині Шевченка, про особливо дорогого для Шевченка рисунка «Се мій батько».

     – «Шевченко виконав рисунок у підлітковому віці, навчаючись у польського художника у м. Вільно. Юний художник зобразив батька такого, яким він його запам’ятав з дитинства – чоловіком середнього росту, у селянському одязі, з батогом у руках та зажуреним виразом обличчя», – вела розповідь екскурсовод музею.

       Учні 5-го класу почули також про історію написання автопортретів, намальованих  Шевченком на різних етапах своєї творчості. З захопленням слухали і дивилися на галерею автопортретів, а їх у творсті митця було аж 60!

Фото без опису

       Наступним етапом уроку було практична робота - «Намалювати свій автопортрет у техніці «бістр» (фарба чорно-бурого кольору). Юні художники впоралися із завданням, і незабаром з їхніх творів було оформлено виставку. Під час рефлексії уроку були використані різноманітні види діяльності учнів: і «мозковий штурм», і «асоціативний кущ». І,звичайно, ребус… Завданням додому учням було намалювати портрет друга (у техніці сепія).

      Творча спадщина великого сина України, його життя – явище невичерпне, не-збагненне і вічне. Ми здається все знаємо про Кобзаря. Та це лише ілюзія, бо нам ще віки і віки йти до нього.

      На завершення уроку всі учасники семінару виконали пісню «На високій дуже кручі…». До  підготовки  та проведення уроку були залучені учні 5 та 7 класів, вчителі образотворчого та музичного мистецтва Любомира Ткач і Галина Брелик та педагог-організатор Уляна Пилипів.

Фото без опису


« повернутися до розділу «НОВИНИ»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь